Cięcie wodą
Bez kategorii

Co warto wiedzieć o cięciu wodą?

Cięcie wodą to jedna z popularniejszych metod obróbki metali. Dzięki tej metodzie uzyska można precyzyjne cięcie. Metoda ta jak każda – posiada wiele zalet. Ma oczywiście również i wady. Zapoznaj się z artykułem i poznaj ciekawe informacje o cięciu wodą.

Cięcie wodą – najważniejsze informacje

Cięcie wodą to jedna z metod obróbki metali, ale nie tylko. Materiały, które można obrabiać ta metodą to również szkło, plastik, tworzywa sztuczne czy gres. Narzędzie, które się wykorzystuje do tej metody cięcia to WaterJet. Dzięki niemu uzyskać można ogromną precyzję.

Jakie zalety posiada cięcie strumieniem wody?

Do największych zalet cięcia wodą zaliczymy:

  • czystość podczas obróbki – podczas obrania materiałów nie są wytwarzane pyły, co powoduje, że obróbka jest czysta,
  • precyzja – obrabiane materiały są bardzo precyzyjne, nie wymagają dalszej obróbki, gdyż krawędzie wykonane są idealnie,
  • niska temperatura podczas obróbki – do obróbki nie wykorzystuje się wysokiej temperatury, dzięki czemu nie powstają odpryski spowodowane wysoką temperaturą,
  • możliwość obróbki nie tylko metali – możliwe jest obrabianie materiałów nie tylko metalowych, ale również szklanych, ceramicznych czy gresowych.
Cięcie strumieniem wody

Jak wybrać miejsce, w którym skorzystamy z usług obróbki?

Jest wiele firm, które zajmują się obróbka metali. Jak wybrać odpowiednia? Warto zwrócić uwagę nie tylko z cenę obróbki, ale również i na jakość obrabianego materiału. to ona jest najważniejsza – precyzyjne krawędzie, które nie wymagają dalszej obróbki zadowoloną każdego klienta. To, co jest jeszcze ważne to zaplecze maszynowe, które powinno być nowoczesne i niezawodne.

Cięcie woda to metoda obróbki, która posiada wiele zalet. Jest często wykorzystywana. Jednak wadą jest to, że można obrabiać jedynie materiały o płaskiej powierzchni. Nie ma możliwości obróbki materiałów w kształcie brył obrotowych. Aby obrabiać materiały w kształcie brył najczęściej wykorzystuje się toczenie CNC.