Sprzedaż betonu Poznań
Bez kategorii

Czy warto zająć się sprzedażą betonu?

Sprzedaż betony Poznań jest bardzo ważną dziedziną. Bez betonu większość inwestycji budowlanych nie miało by miejsca. Beton jest jednym z najważniejszych materiałów budowlanych wykorzystywanych w Polsce. W tym artykule powiemy o tym, czy warto zająć się sprzedażą owego materiału, a także co należy wziąć pod uwagę prócz kosztów.

Beton – Potrzebny nawet w trakcie pandemii

Gdy pandemia COVID-19 osiągnęła apogeum stanęło wiele przedsiębiorstw. Niejedna fabryka musiała przerwać prace przynajmniej na jakiś czas. A co z wytwórniami betonu? Sprzedaż betonu Poznań nie stanęła nawet w najgorszym momencie pandemii. Beton to mieszanka cementu, wody, kruszywa i dodatków chemicznych, która po zmieszaniu uzyskuje właściwości betonowe. Jest on stosowany w budownictwie do produkcji fundamentów, ścian, stropów, schodów, a także elementów infrastrukturalnych, takich jak mosty, tunele czy drogi. Tak naprawdę, gdzie by nie spojrzeć znajdziemy jakiś element betonowy.  Nic dziwnego, że musi być cały czas produkowany.

Beton Poznań

Sprzedaż betonu Poznań to nie tylko koszty i zarobki

Wydawać by się mogło, że urabianie betonu nie wiąże się z niczym skomplikowanym. To prawda, że mając specjalne maszyny wystarczy jedynie zmieszać odpowiednio wszystkie proporcje składników. Jednak to wymaga od producenta precyzji i odpowiedniego podejścia do klienta. Musi on dostarczyć produkt o odpowiednich parametrach, który spełni wymagania klienta oraz będzie bezpieczny i trwały. Z tego powodu, produkcja betonu musi być prowadzona zgodnie z normami i standardami jakościowymi. Producenci betonu oferują szeroką gamę produktów, które różnią się między sobą składem i właściwościami. W zależności od rodzaju projektu budowlanego, klient może wybrać beton Poznań o odpowiedniej wytrzymałości, gęstości, a nawet kolorze! Żeby kupić maszyny potrzeba bardzo dużego nakładu finansowego. Co miesiąc potrzebne są również kolosalne sumy na wszystkie składniki. A to nie koniec wydatków.

Transport!                                                                

Sprzedaż betonu wymaga również sprawnego i skutecznego transportu, który pozwoli na dostarczenie betonu na czas i w odpowiedniej ilości. Dlatego też, producenci betonu mają w swojej ofercie różne metody transportu, takie jak betonomieszarki czy na przykład betoniarki przyczepne. Jedni producenci po prostu je kupują, inni wynajmują. Oczywiście najczęściej klient musi ponieść koszt dojazdu, jednak najpierw to sprzedawca betonu musi wyłożyć określone sumy.