kuchnie Poznań
Bez kategorii

Lepsze meble kuchenne na wysoki połysk czy matowe?

W tym artykule skupimy się na sercu domu, czyli kuchni. Żeby wyremontować kuchnie Poznań często ludzie biorą nawet dwutygodniowe urlopy, kredyty i tak dalej. Czy to konieczne? Czy nie można odświeżyć kuchni tanim kosztem? A jeśli już trzeba wymienić meble, to na jakie – z połyskiem czy bez?

Zacznijmy od mebli

Niedawno w modę weszły meble na wysoki połysk. Wiele osób zastanawia się, czy warto w nie zainwestować. Może porównajmy cenowo meble kuchenne Poznań matowe i z połyskiem. Tak naprawdę niełatwo jest zrobić ich zestawienie. Ceny różnią się w zależność od materiału i producenta. Nie można powiedzieć, że meble na wysoki połysk zawsze są droższe lub tańsze. Raczej sam stopień połysku nie robi szczególnej różnicy cenowej. A które meble wyglądają ładniej? Tu w grę wchodzi kwestia gustu, wielkość pomieszczenia, a także ogólny zamiar co do kuchni i jej wystroju. Wyjaśnijmy to.

Im mniejsza kuchnia tym lepszy połysk

Jeżeli twoja kuchnia jest malutka to lepiej sprawdzą się meble kuchenne Poznań lakierowane na wysoki połysk. Dlaczego? Ponieważ taki wybór optycznie powiększa przestrzeń, rozjaśnia, nadaje głębi. Dzięki lustrzanemu odbiciu dodaje się także życia, dynamiki do pomieszczenia. Gdy ma się kuchnie Poznań w dużych wymiarach to i dowolność w kwestii mebli jest większa. W takim przypadku mat sprawdzi się idealnie. Meble matowe sprawiają wrażenie cieplejszych. Pomieszczenie wypełnione matem jest przytulniejsze. Kuchnie Poznań w połysku wpisują się na pewno w styl nowoczesny, natomiast matowe są bardziej uniwersalne. Niektórzy łączą obie możliwości robiąc na przykład jeden rząd mebli w macie, drugi w połysku.

meble kuchenne Poznań

Co wybrać?

Jeśli chodzi o utrzymanie czystości, to rzeczywiście na połysku bardziej widać odciski palców, różnego rodzaju zacieki. Połysk jest także mniej odporny na promienie słoneczne i wilgoć. Jednak w nowoczesne wnętrza wpisuje się idealnie. Jest dobrym rozwiązaniem do kuchni małych. Mat nadaje przytulności, jest mniej wymagający i pięknie prezentuje się w dużych kuchniach. Nie chcesz robić tak dużego remontu? Kuchnię można po prostu odświeżyć całkiem niskim kosztem. Wiele osób stawia na przemalowanie kuchni. Dobra farba do mebli w ulubionym, wymarzonym kolorze, na to lakier – dla uzyskania połysku lub farba matowa i meble jak nowe. Do tego nowe dodatki – doniczki, zasłony i tym podobne, odświeżone ściany, a kuchnia staje się nie do poznania.