Przenośniki ślimakowe
Bez kategorii

Przenośniki kubełkowe i przenośniki ślimakowe – czym są i gdzie są wykorzystywane?

Jest wiele maszyn i urządzeń, które znacznie ułatwiają pracę. Dotyczy to każdej branży. Dzięki temu, że technologia rozwija się wiele prac wykonywanych jest znacznie szybciej i precyzyjniej. Przenośniki ślimakowe i przenośniki kubełkowe – gdzie są wykorzystywane i czym tak naprawdę są? Sprawdź!

Przenośniki transportowe – czym są?

Przenośniki ślimakowe i przenośniki kubełkowe wykorzystywane są do transportowania technologicznego. Wykorzystywane są w wielu branżach – na produkcji, w rolnictwie czy górnictwie. Ogólnie wszędzie tam, gdzie koniecznie jest przetransportowanie materiałów z jednego miejsca na drugie. Te dwa typy przenośników różnią się od siebie. A mianowicie:

  • przenośniki kubełkowe – specjalizują się w transportowaniu materiałów sypkich w pionie. Oferowane są przenośniki kubełkowe: taśmowe i łańcuchowe. Te pierwsze stosowane są do materiałów sypkich i surowców, których temperatura nie jest za wysoka. Przenośniki łańcuchowe natomiast przeznaczone są do transportowania materiałów w trudnych warunkach np. w kopali, gdzie temperatura jest wysoka, a warunki są bardzo trudne.
  • przenośniki ślimakowe – transport materiałów odbywa się w poziomie i pionie, ale szczególnie w poziomie. Zakupić można przenośniki rurowe i korytowe tego typu.
Przenośniki kubełkowe

Jakie przenośniki kupować?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów przenośników. Oferowane są one od różnych producentów. Jak wybrać odpowiedniego sprzedawcę? Na co zwracać uwagę?

  • różnorodność modeli pod względem wydajności, długości, oraz względnie, wysokości podnoszenia,
  • precyzyjne dozowanie,
  • niewielki pobór mocy,
  • prosta, zwarta i szczelna budowa,
  • stosowanie podzespołów i komponentów tylko z najwyższej półki (FAG, SKF,TIMKEN, NORD, SEW),
  • opcja podłączenia do instalacji odpylającej.

Gdyby nie przenośniki i tego typu urządzenia to wiele prac wykonywałoby się znacznie wolnej. Przenośniki takie nie tylko zwiększają wydajność pracy w przedsiębiorstwie, ale również ograniczają ciężką pracę pracowników.