hurtownia stali
Bez kategorii

Stal kwasoodporna – w jakim celu jest stosowana?

Stal jest tworzywem wyjątkowo podatnym na korozję ze względu na jej utlenianie. Prowadzi to do osłabienia konstrukcji stalowych, dlatego też jest zjawiskiem wysoce niebezpiecznym. Nowoczesna metalurgia opracowała jednak rozwiązanie tego problemu, tworząc stal kwasoodporną, która zdecydowanie wzmacnia jakość elementów stalowych.

 

Co to jest stal kwasoodporna?

Stal kwasoodporna uzyskiwana jest poprzez dodanie chromu i niklu w odpowiednich substancjach podczas procesu metalurgicznego. Zwykle dodaje się od kilku do nawet kilkunastu procent tej substancji, by wzmocnić stal. Następnie elementy stalowe są polerowane, dzięki czemu tworzy się na nich warstwa bardzo odporna na reakcje z różnymi substancjami, jednocześnie zapobiegająca utlenianiu i powstawaniu rdzy. W ten sposób obecnie wykonuje się najwyższej jakości  blachy, rury, pręty kwasoodporne, śruby. Każda blacha kwasoodporna ma nieco inne właściwości, które opisywane są odpowiednimi symbolami. Producenci – również w Poznaniu – dokładają wszelkich starań, by produkt odpowiadał konkretnym potrzebom. Obecnie stal kwasoodporna w Poznaniu to najbardziej pożądany produkt na rynku metalurgicznym. 

Stal kwasoodporna – wykorzystywana tylko w przemyśle?

Niewątpliwie przemysł stanowi główne źródło klientów poszukujących stali kwasoodpornej i prętów kwasoodpornych. Nie jest jednak jedyną gałęzią, dla której produkowana jest stal kwasoodporna w Poznaniu. Stal tego typu wykorzystywana jest również w gospodarstwach domowych! Bardzo często warto zainwestować w ten rodzaj stali, wykonując instalację odprowadzającą spaliny z domowej kotłowni oraz do wybudowania całego komina. Wszelkiego rodzaju kratki kominkowe, kratki w wędzarniach i grillach również powinny być wykonane z prętów kwasoodpornych, by dłużej spełniać swoją rolę. Stal kwasoodporna z Poznania znajdzie zastosowanie również w tworzeniu ogrodzeń, zadaszeń i wszelkiego typu budownictwie. 

Poznań hurtownia stali

By uniknąć korozji

Chcąc stworzyć konstrukcję czy element pożyteczny w gospodarstwie domowym, który będzie służył jakością przez wiele lat i nie zostanie poddany działaniu korozji, warto sięgać po specjalistyczną stal kwasoodporną o odpowiednim oznaczeniu. Doświadczeni producenci i sprzedawcy z pewnością doradzą, jaki rodzaj stali wybrać w konkretnym celu, by spełniła swoje funkcje.