dźwig Poznań
Bez kategorii

W jaki dźwig najbardziej opłaca się zainwestować na początku?

Prowadzisz firmę budowlaną i regularnie wynajmujesz dźwigi? Usługi dźwigowe bardzo podrożały. Z tego powodu zastanawiasz się, czy nie lepiej kupić własny dźwig Poznań? A może chodzi też o inne maszyny budowlane? W tym artykule podpowiemy od czego warto zacząć. Zapraszamy do lektury.  

Dlaczego lepiej kupić niż wynajmować?

Prowadzenie własnej firmy w dzisiejszych czasach, przy jednoczesnej walce z inflacja stanowi nie lada wyzwanie, z którym nie radzi sobie wielu przedsiębiorców. W tym artykule chcemy mówić o budowlańcach. Czy osoby mające firmę budowlaną powinny inwestować we własne maszyny budowlane? W końcu to bardzo duża inwestycja. Zacznijmy od tego, ile kosztuje ich wynajem. Przecież ceny za roboczo-godziny sięgają teraz nawet 600 złotych (mówimy tu o dźwigach), a do tego trzeba doliczyć koszty dojazdu, które również powalają. To nawet kilkadziesiąt złotych za kilometr.  Jeżeli regularnie wynajmujesz maszyny budowlane i korzystasz z nich przez kilka dni to wiesz, jak bardzo boli kieszeń. Podliczając, ile pieniędzy wydajesz na to rocznie, czy nie opłaci się bardziej kupić używanej maszyny w dobrym stanie? Ponadto, w razie braku zleceń na budowy może wypożyczać maszyny!

usługi dźwigowe Poznań

Zacznij od czegoś wszechstronnego

Do najczęściej wykorzystywanych maszyn budowlanych zdecydowanie należą koparko-ładowarki. Roboty ziemne to podstawa bez względu na rodzaj inwestycji. Koparko-ładowarki są wielofunkcyjne i jak sama nazwa wskazuje, łączą w sobie możliwości koparki i ładowarki. Wynajmują je nie tylko firmy budowlane, ale również osoby prywatne, które na przykład chcą wyrównać teren wokół domu, wykopać szambo i tak dalej.

Po drugie dźwig Poznań

Drugą maszyną, w którą warto zainwestować jest podstawowy dźwig Poznań. Standardowy dźwig samojezdny ma udźwig do około 350 ton. To wystarczająco do większości inwestycji budowlanych. Wynajem dźwigów bardzo podrożał, dlatego oferując niższe ceny (z racji, że dopiero wchodzisz na rynek) nie opędzisz się od klientów. Jednak warto, abyś pomyślał o zrobieniu uprawnień na dźwigi. Dlaczego? Ponieważ większość firm oferuje nie tyle wynajem maszyny co kompleksowe usługi dźwigowe Poznań. Mało kto potrzebuje samej maszyny, a ma już jej operatora.