Barierki drogowe
Bez kategorii

Czy barierki drogowe przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa?

Barierek drogowych spotkać możemy wiele na różnych drogach. Ich głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach – zarówno kierowców, rowerzystów, jak i pieszych. Jakie bariery montuje się przy drogach? Czy  ich jakość jest szczególnie ważna i wpływa na poziom bezpieczeństwa?

Jaki wyróżniamy rodzaje barier drogowych?

Nie tylko na drogach szybkiego ruchu montowane są barierki drogowe. Miejsc, gdzie się tego dokonuje jest znacznie więcej. Gdzie zatem spotkamy się z barierami drogowymi? Montowane są one przy przejściach dla pieszych, przy mostach albo przy chodnikach. Zapewnienie bezpieczeństwa poruszającym się po takiej drodze jest najważniejsze. Producenci na rynek wypuszczają różne rodzaje barier, do najczęściej wykorzystywanych zaliczamy:

  • barierki drogowe,
  • barierki mostowe,
  • bariery energochłonne,
  • bariery stalowe.

Jakość – czy jest ważna przy wyborze tego typu urządzeń?

Firmy zajmujące się montażem barier ochronnych muszą przestrzegać wszelkich norm. Wiele firm, które oferują takie produkty współpracują z GDDKiA. Na rynku istnieje wiele przedsiębiorstw, które oferują produkty drogowe. Warto wybierać te, które oferują produkty najwyższej jakości. Wysoka jakość zapewnia ochronę osobom poruszającym się po drogach na najwyższym poziomie.

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego – ich celem jest nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa na najwyższym poziomie, ale również informowanie o zmianie ruchu na drodze czy też sygnalizowanie różnych niebezpieczeństw. Jeśli chodzi o e urządzenia to wyróżniamy nie tylko bariery drogowe stalowe, ale również pachołki, sygnalizację świetlną, tablice ostrzegawcze, separatory ruchu i wiele innych.

Wszystkie informacje i warunki dotyczące zamieszczania i stosowania urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, reguluje Minister Infrastruktury. Aby urządzenia te mogły być montowane na drogach, brew pozorom muszą spełniać szereg warunków.